2006 - elődöntő - 2. mérkőzés

2006.05.20, 14:29 Kosárlabda
2006.05.20. Férfi NB I. - 2. mérkőzés Csak egy lépésre a finálétól Rod Grizzard félperces parádéja győzelmet hozott Schmidt Ferenc Izgalmas végjátékban kétpontos győzelmet aratott Körmenden az Atomerőmű SE A-csoportos férfi kosárlabdacsapata a bajnoki elődöntő 2. mérkőzésén, így a paksiaknak egyetlen siker kell a fináléba jutáshoz. Lami-Véd Körmend–Atomerőmű SE 78–80 (21–24, 16–22, 21–17, 20–17). Körmend, 2200 néző. V: dr. Valovics, Földházi, Pálla. Körmend: Archie (14/3), Hunter (7/3), Trummer (2), Vavra A. (2), LOPATKA (27/3). Csere: FE-RENCZ (15/9), Mujanovics (11), Kutasi (10). Vezetőedző: Sabáli Balázs. ASE: MÉSZÁROS (13/3), MONROE (25/15), GRIZZARD (12/3), Djogo (9/3), Horváth Z. (8). Csere: Pavlík (6/6), Czigler (7), Kiss Zs. (–), Panta (–). Vezetőedző: Zsoldos András. Az eredmény alakulása: 5. perc: 10–12, 15. p.: 30–34, 25. p.: 44–49, 35. p.: 67–69. Kipontozódott: Horváth Z. (37.), Monroe (40.). Az első mérkőzésen is remeklő Horváth Zoltán találatával indult a mérkőzés, erre a másik center, Lopatka válaszolt, Hunter kosarával pedig már a Körmend vezetett. Az ASE Monroe öt pontjával – közte egy triplával – fordított, de a vasiak nem engedték ellépni a vendégeket. Felváltva estek a találatok, miközben tovább tartott a Lopatka– Monroe kosárpárbaj. A negyed vége előtt Pavlík hármasával beérte ellenfelét az Atom, Monroe távolijával pedig meg is nyerte ezt az etapot. A folytatásban is fej-fej mellett haladt a két együttes. A körmendieknél a csereként beállt Ferencz, a paksiaknál pedig Djogo és Mészáros felelt a pontokért. Az atomosok jó védekezéssel őrizték előnyüket, sőt Grizzard és Pavlík kosaraival kilenc ponttal megléptek (32–41), s a különbség a nagy szünetig nem is változott. A fordulás után Lopatka találataival kezdte meg a felzárkózást a vasi gárda, de az ASE Mészáros öt pontjával visszaverte a hazaiak támadását. Monroe zsinórban dobott három dupláját követően aztán az addigi legnagyobb különbséggel, tíz ponttal vezetett a bajnok (28. p.: 49–59), ám a negyed hajrájában Archie vezérletével megfelezte hátrányát a Körmend. Jól kezdte az utolsó felvonást a hazai csapat, sőt a Lopatka–Ferencz duó kosaraival a 34. percben 67-nél be is érték az ebben az időszakban, támadásban és védekezésben is többet hibázó látogatókat. Archie és Mujanovics kosaraival a 38. percben öt egységgel már a vasiak tartottak előbbre (74–69). Zsoldos edző időt kért, a paksiak rendezték soraikat, és Mészáros, majd Djogo találataival ki is egyenlítettek (40. perc: 75–75). A végjátékban ismét pályára lépett Grizzard, s fél perc alatt a meccs egyik paksi hőse lett: az amerikai előbb egy triplával mínuszolta a paksi hátrányt, majd 7 másodperccel a vége előtt egy közép-távolival a győzelmet is megszerezte az atomosoknak. Zsoldos András: – Igaz, hogy az utolsó dobás döntött a javunkra, de nem érdemtelenül nyertünk. Az akarat ismét meghozta a sikert számunkra. A három győzelemig tartó párharc állása: 2–0 az Atomerőmű SE javára. Csak egy lépésre a finálétól - Tolnai Népújság online oldalán....