2003. év mérkőzései

2003.12.30, 17:47 Kosárlabda
Bajnoki rájátszás - 2003. Dátum Csapatok Eredmény 2003. április 20. Atomerőmű SE – Albacomp UPC 76-66 2003. április 24. Albacomp UPC–Atomerőmű SE 86-79 2003. április 27. Atomerőmű - Albacomp 69-67 2003. május 01. Albacomp UPC–Atomerőmű SE 65-60   NB I. Bajnoki mérkőzés 2003. május 1. csütörtök 18.00 óra Hatodikként zárt a címvédő Férfi kosárlabda NB I, negyeddöntő: öt pont az ötödiken Nem sikerült a bravúr: a bajnok paksiak szoros csatában ötpontos vereséget szenvedtek Fehérvárott a bajnoki negyeddöntő ötödik felvonásán, s ezzel hatodikként zártak. Albacomp UPC–Atomerőmű SE 65–60 (9–17, 24–14, 11–13, 21–16). Székesfehérvár, 2500 néző. V: dr. Valovics, Király. Albacomp: MATUS (11), Moseley (9/3), Hart (5), Góbi (8), Lapov (9). Csere: BOROS (13/6), BENCZE (10), Theisz (–), Halm (–). Edző: Farkas Sándor. ASE: Mészáros (7/3), DAVIS (12), Smith (6), JURGILAS (11/3), CZIGLER (17). Csere: Sitku (5/3), Érsek (2), Pojbics (–). Edző: Fodor Péter. Az eredmény alakulása: 5. perc: 7–10, 15. p.: 18–22, 25. p.: 40–37, 35. p.: 53–48. Kipontozódott: Moseley a 35., Smith a 36., Sitku a 39. percben. Jurgilas kosarára egy másik erőcsatár, Góbi válaszolt, majd Moseley is betalált. Nem sokáig vezetett a hazai csapat, Jurgilas ugyanis második dupláját jegyezte. A fehérváriak pontatlan dobásaik miatt több támadásukat is kosár nélkül zárták, s ezt ki is használták a vendégek: Smith, majd Jurgilas szórt triplát, aztán Davis és megint csak Jurgilas kosaraival a paksiak a nyitó negyed végére jelentős előnyt szereztek. A folytatásban Matus vezérletével folyamatosan dolgozta le hátrányát az Alba, a csereként pályára lépő Bencze két duplájával Farkas Sándor együttese két pontra megközelítette ellenfelét (17. perc: 24–26). Lapov két kosarával a vezetést is átvette a fehérvári gárda, s Boros kosarával a szünetben az Albacomp térhetett előnnyel pihenőre. A harmadik negyed elején három percen át gólképtelen maradt mindkét csapat. A kosárcsendet Czigler szép találata törte meg, s ezzel ismét egyenlő volt az állás. Boros triplájára Czigler válaszolt két duplával, s újra vezetett az ASE. A fordulatos mérkőzésen ezután Bencze következett, a döntés azonban az utolsó negyedre maradt, hiszen a dudaszó előtt még Smith talált a gyűrűbe. A remekül játszó Boros újabb kosarával indult az utolsó tíz perc, erre Cziglernek még volt válasza, ám a folytatásban a hazaiak a korábban Pakson is szerepelt rutinos játékmester hármasával és Bencze közelijével öt ponttal elléptek. Ellenállhatatlanul kosárlabdáztak ebben a periódusban a fehérváriak, Lapov és Matus találataival már tízzel is mentek a hazaiak. A paksiak egy utolsó rohamra indultak: Mészáros egy tripla után két duplát is bevágott, így már csak három pont volt az Alba előnye (60–57). A végjátékban azonban már felváltva estek a kosarak – többnyire büntetőből –, így az ASE már nem tudott közelebb kerülni ellenfeléhez. Végig szoros mérkőzésen, egyforma erők küzdelméből az utolsó negyedbeli jó játékával az Albacomp került ki győztesen, s ezzel az elődöntőbe jutott, a paksiak pedig hatodikként zártak. Fodor Péter: – Sikerült meglepnünk ellenfelünket az első negyedben, és előnyt szereznünk, a második félidő ki-ki mérkőzést hozott, s hiába védekeztünk jól, ellenfelünk büntetőkből növelte előnyét. Mindent megtettünk, s emelt fővel távozhattunk. (schmidt) A három győzelemig tartó párharcot 3–2-re az Albacomp nyerte. Az elődöntő párosítása: Debrecen–Körmend, Kaposvár–Albacomp. Forrás: Tolnai Népújság Online oldalán   2003. április 27., vasárnap EnterNet-Internet Férfi Liga rájátszás az 1-8. helyért Atomerőmű - Albacomp 69-67 (17-24, 16-18, 17-6, 19-19) (2-2)     2003. április 24. Albacomp UPC–Atomerőmű SE 86-79 (21–17, 24–21, 16–16, 25–25). Székesfehérvár, 2400 néző. V: Szabó, Benczúr. Albacomp: MATUS (17/3), HART (22/6), MOSLEY (15/6), Bencze (3), Lapov (13/3). Csere: Halm (2), Góbi (10), Boros (4). Edző: Farkas Sándor, Tóth Attila. ASE: Mészáros Z. (5), SMITH (30/9), Érsek (7/3), Jurgilas (12/3), CZIGLER (20). Csere: Davis (3), Sitku (2), Lőrincz (–), Pojbics (–), Somodi (–). Edző: Fodor Péter. Az eredmény alakulása: 5. perc: 10–6, 15. p.: 34–26, 25. p.: 50–47, 35. p.: 73–67. Kipontozódott: Lapov a 34., Érsek a 35., Mészáros a 40., Czigler a 40., Davis a 40. percben. Kiállítva: Jurgilas a 35. percben. Rólunk írták: Tolnai Népújság Online oldalán   2003. április 20., vasárnap EnterNet-Internet Férfi Liga rájátszás az 1-8. helyért Atomerőmű SE–Albacomp UPC 76–66 (26–19, 15–14, 21–16, 14–17). A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 1–1. Paks, 1200 néző. V: dr. Valovics, Király. ASE: MÉSZÁROS (6/3), Davis (13), Smith (5/3), SITKU (21/3), Czigler (5). Csere: JURGILAS (20), Pojbics (–), Érsek (6/6). Edző: Fodor Péter. Albacomp: Boros (3/3), MOSELEY (24/15), Hart (13), Bencze (3), Lapov (15/3). Csere: Theisz (2), Matus (–), Góbi (3), Halm (3). Edző: Farkas Sándor. Az eredmény alakulása: 3. perc: 8–2, 8. p.: 24–14, 12. p.: 31–27, 17. p.: 38–33, 25. p.: 45–43, 28. p.: 58–46, 33. p.: 66–53, 39. p.: 76–66. Rólunk írták: Tolnai Népújság Online oldalán