13. Forduló

2018.02.18, 10:43 Kosárlabda városi bajnokság
Gólgazdag mérkőzésekkel folytatódott a városi bajnokság, de csak a Face Kings - Street Boys találkozó hozott nagyobb izgalmakat.

A 13. forduló nyitányán az Old Boys aratott kiütéses, 50 pontos győzelmet az Ultra Violák felett. A játéknap második mérkőzésén azonban koránt sem volt ilyen egyértelmű a helyzet.

A Face Kings kezdett jobban (9-3), ám a Street Boys is gyorsan játékba lendült, így nem nőtt tovább a különbség. A folytatásban is szoros maradt a küzdelem, de a Street egy-egy ponttal mindig közelebb tudott lopakodni ellenfeléhez. Ez a kitartó kapaszkodás a második félidő elején már vezetést ért a narancs mezeseknek (29-30), és innentől ha lehet még kiélezettebb lett a küzdelem. Felváltva vezettek a csapatok, és az utolsó percre maradt a döntés, amit a Face Kings tudott a maga javára fordítani.

A hét másik két meccsén nem voltak ekkora izgalmak. Az Alibi és a Zóna-kosár is könnyedén tudott nyerni.