Aranyeső Atlantában HÍROLVASÓ

Aranyeső Atlantában

2018.10.02, 12:51 Kajak-kenu

A sárkányhajó világbajnokságnak az idei évben az amerikai egyesült államokbeli Atlanta, pontosabban az annak jószerével külvárosát képező Gainesville adott otthont. A Nemzetközi Kajak-Kenu Szövetség (ICF) égisze alatt szervezett viadal futamai a hazai sportbarátok számára az 1996-os olimpiáról ismerős Lake Lanier versenypályán zajlottak, szeptember 13. és 16 között. A magyar csapatnak két paksi tagja is volt: Kirschner Zoltán és Prancz Zoltán, az Atomerőmű Sportegyesület Kajak-Kenu Szakosztályának kenusai. A hazai válogatott kiválóan szerepelt: hatszor állhattak fel magyarok a világbajnoki dobogó legfelső fokára, s játszották el a tiszteletükre a Himnuszt. Emellett további 6-6 ezüst- és bronzérmet nyertek. A küzdelmekből és a sikerekből a paksi versenyzők is bőven kivették a részüket. -Prancz Zoltán helyszíni beszámolója

2017.11.19, 18:04 Rádióamatőr

Nyemcsek Károly, az ASE RSC sportolója világbajnok lett, és a CQ WPX SSB versenyen is világelső lett. A MRASZ éves RH Minősítés kimutatásában összesítésben mindenkit megelőzve 999 ponttal első lett.

2017.04.06, 08:03 Szabadidő

Az Atomerőmű Sportegyesület szabadidőseiből álló sárkányhajócsapat a Holt-Duna Tolna csapattagjaival kiegészülve, a Leányfalui Medencés Sárkányhajó Viadalon  a 11 csapatos Szabadidős MIX és a 6 csapatos OPEN kategóriákban egyaránt első helyezést ért el. Siklik a sárkány, ki tudja, hol áll meg!